Szycie ciężkie

Od początku istnienia szwalni PHU P. Kąkol tj. od 1999 roku koncentrujemy się na szyciu ciężkim tj. szyciu elementów wykonanych z twardych bądź grubych materiałów. Z tego też powodu podczas rozwijania naszego zaplecza maszynowego stawiamy na specjalistyczne maszyny przemysłowe, a w tym maszyny z podwójnym oraz potrójnym transportem, a także overloki z chwytaczami.

Czym jest szycie ciężkie?

Szycie ciężkie najprościej rzecz ujmując jest to praca szwalnicza wykonywana na materiałach o dużej grubości lub twardości, a także przeszycia wykonywane na kilku warstwach materiału, a w szczególności na materiale w połączeniu z pianką tapicerską lub watą (owatą).
Do kategorii produktów podlegających procesowi tzw. szycia ciężkiego zaliczamy:
a) szycie tapicerki meblowej – oparte z reguły o łączenie warstw materiału z owatą,
b) szycie toreb i pokrowców – tj. szycie z materiałów wytrzymałych o dużej grubości oraz twardości, m.in kodury, a także wszywanie do gotowych toreb elementów z gurtu,
c) szycie wózków dziecięcych – choć materiały przy produkcji wózków dziecięcych z reguły nie są tak grube i twarde, to bardzo często proces produkcji opiera się o łączenie materiałów z cienką watą, a także o wszywane elementów ze skóry ekologicznej lub naturalnej,
d) przeszycia na skórze – naturalnej lub ekologicznej.

W celu zapewnienia kompleksowej obsługi kontrahentów posiadamy, również profesjonalnie wyposażoną krojownie, punkt kontroli jakości oraz pakowania gotowych wyrobów.