Szycie tapicerki meblowej

W ostatnich latach, ze względu na bardzo duży popyt na tapicerkę meblową produkowaną w Polsce, nastawiliśmy się na tego rodzaju produkcję. Na co dzień wykonujemy przeszycia dla wielu renomowanych firm z kraju oraz z zagranicy, a produkty naszych kontrahentów dostępne są m. in. na rynkach niemieckim, francuskim oraz brytyjskim.

Szyjemy meble z twardych oraz miękkich materiałów na podbitce z waty lub pianki. Zapewniamy kompleksową obsługę Państwa zleceń od wykrojenia materiału, przez przygotowanie dodatków, wykonania przeszyć, kontrole jakości, pakowanie oraz transport do miejsca docelowego.

W naszej pracy wykorzystujemy wyspecjalizowane maszyny. Cały proces rozpoczyna się na krojowni, na której to dysponujemy ponad 20 metrowym stołem umożliwiającym krojenie elementów wielko-powierzchniowych oraz waty (owaty, pianki PP puszystej). Poza różnymi nożami pionowymi i tarczowymi posiadamy również dwa stanowiska z nożami taśmowymi do wykrawania bardziej skomplikowanych materiałów oraz katera wielowarstwowego.

Kolejnym etapem produkcji tapicerki meblowej jest odpowiednie przygotowanie dodatków takich jak taśmy zamkowe, piki, sznurki i kedry. Ze względu na konieczność obniżania kosztów produkcji stosujemy do tego automat tnący elementy na odcinki o równej długości.

Jesteśmy szwalnią, więc za najważniejszy etap produkcji należy uznać usługi związane z szyciem. Jako, że zajmujemy się głownie szyciem ciężkim to posiadamy w naszym parku maszyn maszyny o podwójnym i potrójnym transporcie. Pozwala to zachować najwyższą jakość i dokładność wykonywanych przeszyć. Wśród maszyn o pojedynczym ściegu posiadamy również, często wykorzystywane przy produkcji siedzisk mebli maszyny o podwójnym ściegu, a także co oczywiste overlocki.

Gotowa tapicerka meblowa po nadaniu jej odpowiednich kształtów przez szwaczki trafia na oczyszczanie. Ostatnim, choć równie ważnym, jak poprzednie etapem pozostaje kontrola jakości wykonywana przez pracowników z największym doświadczeniem i czujnym okiem.

Oczywiście poza powyższymi usługami związanymi z szyciem tapicerki meblowej gotowe już komplety składamy i pakujemy, a także przygotowujemy do wysyłki i w razie potrzeby transportujemy do siedziby odbiorcy.