Szycie tapicerki meblowej

Świadczymy usługę szycia tapicerki meblowej. Na co dzień wykonujemy przeszycia dla wielu renomowanych firm z kraju oraz z zagranicy, a produkty naszych kontrahentów dostępne są m. in. na rynkach niemieckim, francuskim oraz brytyjskim.

Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie w szyciu sof, narożników, foteli, szezlongów oraz puf.

Tapicerkę meblową szyjemy z twardych oraz miękkich materiałów. Dzięki zastosowaniu maszyn z potrójnym transportem możemy przeszywać tapicerkę z owatą oraz pianką. Zapewniamy kompleksową obsługę Państwa zleceń od wykrojenia materiału, przez przygotowanie dodatków, wykonania przeszyć, kontrole jakości, pakowanie oraz transport do miejsca docelowego.

W naszej pracy wykorzystujemy wyspecjalizowane maszyny. Cały proces rozpoczyna się na krojowni, na której to dysponujemy ponad 20 metrowym stołem umożliwiającym krojenie elementów wielko-powierzchniowych oraz waty (owaty, pianki PP puszystej). Poza różnymi nożami pionowymi i tarczowymi posiadamy również dwa stanowiska z nożami taśmowymi do wykrawania bardziej skomplikowanych materiałów oraz katera wielowarstwowego. Na co dzień współpracujemy również z dwoma firmami świadczącymi dla nas usługę wycinania pianki tapicerskiej.

Następnym etapem produkcji jest odpowiednie przygotowanie dodatków takich jak taśmy zamkowe, piki, sznurki i kedry. Ze względu na konieczność obniżania kosztów produkcji stosujemy do tego automat tnący na gorąco elementy na odcinki o równej długości.

Jesteśmy szwalnią, więc za najważniejszy etap produkcji należy uznać usługi związane z szyciem. Jako, że zajmujemy się głownie szyciem ciężkim to posiadamy w naszym parku maszyn maszyny o podwójnym i potrójnym transporcie. Pozwala to zachować najwyższą jakość i dokładność wykonywanych przeszyć. Wśród maszyn o pojedynczym ściegu posiadamy również, często wykorzystywane przy produkcji siedzisk mebli maszyny o podwójnym ściegu, a także co oczywiste overlocki.

Gotowa tapicerka meblowa po nadaniu jej odpowiednich kształtów przez szwaczki trafia na oczyszczanie. Ostatnim, choć równie ważnym, jak poprzednie etapem pozostaje kontrola jakości wykonywana przez pracowników z największym doświadczeniem i czujnym okiem.

Oczywiście poza powyższymi usługami związanymi z szyciem tapicerki meblowej gotowe już komplety składamy i pakujemy, a także przygotowujemy do wysyłki i w razie potrzeby transportujemy do siedziby odbiorcy.

W ostatnich latach mając na uwadzę zwiększenie jakości wykonywanych usług zakupiliśmy dwa automaty do wykonywania prostych przeszyć ozdobnych – pracę automatu można zobaczyć na stronie PARK MASZYN.

Na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie wyprodukować tygodniowo od 600-600 obić na meble tapicerowane typu narożnik – tj. dużych mebli.